Uwaga, nowy numer infolini: 602 264 263. Za utrudnienia przepraszamy!

Baterie umywalkowe

Bateria umywalkowa występuje w każdej łazience, nie ważne czy jest to salon kąpielowy, mała łazienka z prysznicem czy toaleta dla gości. Baterie są dostępne w wielu kolorach i stylach. Istnieją baterie umywalkowe takie jak , są też baterie umywalkowe retro, o charakterystycznych kształtach z minionych lat, aż po nowoczesne baterie umywalkowe z termostatem.

Baterie - przede wszystkim jakość!

Baterie umywalkowe charakteryzują się wysoką jakością. Tworząc ofertę sklepu dokładamy wszelkich starań przy selekcji produktów aby były bezawaryjne, i służyły Tobie długie lata. Selekcjonując ofertę baterii łazienkowych, kładąc nacisk na jakość produktów oraz serwis gwarancyjny wybraliśmy baterie umywalkowe , jako produkt spełniający nasze rygorystyczne normy. Baterie oferowane przez Sanit-Express pochodzą z legalnego kanału dystrybucyjnego dzięki temu masz pewność że produkty są objęte gwarancja producenta .

Technologie używane w bateriach umywalkowych

Przy wyborze baterii umywalkowej zapewne interesują Ciebie aspekty zarówno wizualne jak i techniczne. Dlatego warto abyś zwrócił uwagę na takie pojęcia jak perlator, bateria z termostatem, ogranicznik przepływu wody, czy bateria umywalkowa z termostatem.

Producent tworząc swoje kolekcje baterii w zależności od designu mógł się pokusić o wprowadzenie pewnych rozwiązań od tych które pomogą obniżyć Twoje rachunki – perlator, baterie z ogranicznikiem przepływu wody, po te zwiększające komfort użytkowanie – baterie umywalkowe z fotokomórką – tak zwane baterie automatyczne, czy baterie z termostatem.

Perlator – oszczędność wody do 60%

Perlator to nic innego niż zakończenie wylewki baterii które pozwala w zależności od technologii zaoszczędzić od 15% - 60% na zużyciu wody w zależności od technologii użytej przez producenta. Warto zwrócić uwagę na wybór baterii umywalkowej , czy posiada perlator napowietrzający – który powoduje milszy strumień wody. Jeśli z waszego kranu płynie twarda woda, zwróćcie uwagę z jakiego materiału jest on wykonany. Najlepiej aby był wykonany z silikonu, oszczędzi wam na trudu przy czyszczeniu perlatora w baterii umywalkowej z kamienia.

Głowice ceramiczne w baterii umywalkowej.

Istnieją różne typy głowic w bateriach umywalkowych. Najpopularniejsze z nich to głowice ceramiczne i uszczelkowe. Głowice uszczelkowe są stosowane w tańszych bateriach i maja pewne wady. Skupmy się jednak na bateriach umywalkowych z głowicą ceramiczna.

Głowice ceramiczne charakteryzują się przede wszystkim dłuższą żywotnością baterii. Są bardziej odporne na kamień i rdze. Pozwalają na szybka i płynną regulacje temperatury i strumienia wody. Dzięki większej trwałości głowic, zapewniają szczelność baterii przez bardzo długie lata.

Baterie umywalkowe z termostatem - ?

Pewnie nie raz udało Ci się poparzyć gorąca woda z kranu. Jeśli jest to dla Ciebie zjawisko powszechne, zastanów się czy nie będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem bateria z termostatem. Jeśli podobają Ci się baterie umywalkowe , sprawdź czy wybrany producent nie oferuje takich baterii umywalkowych w swojej ofercie.

Baterie termostatyczne działają z reguły na zasadzie dwóch uchwytów. Na jednym z uchwytów wybieramy zadaną temperaturę, a na drugim ustawiamy przepływ wody. Dodatkowo większość umywalkowych baterii termostatycznych posiada dwa przyciski na pokrętłach. Przycisk na uchwycie od regulacji temperatury wody służy jako ogranicznik temperatury, po jego wciśnięciu można ustawić dopiero temperaturę wyższą niż temperatura „bezpieczna”. Dzięki temu możemy zapobiec przypadkowemu ustawieniu zbyt gorącej wody którą moglibyśmy się poparzyć. Istnieje również przycisk na uchwycie od przepływu wody, odkręcając pokrętło od przepływu na maksimum bez wciśniętego przycisku, przepływ wody będzie na poziomie ekonomicznym, jednak po wciśnięciu przycisku możemy pominąć ogranicznik wody.

Podsumowując baterie umywalkowe z termostatem są wygodne w użytkowaniu, przypadną do gustu osobom które mają problemy z stała temperaturą wody w kranie regulując temperaturę do pożądanego poziomu.

Baterie umywalkowe bezdotykowe - baterie z fotokomórką.

Baterie umywalkowe automatyczne są spotykane w wielu miejscach użyteczności publicznej jak i w miejscach wymagających podwyższonej higieny. Powyższe aspekty jednak nie zabraniają nam montażu takiej baterii w domu. Powody montażu baterii bezdotykowej mogą być różne: wygoda czy chęć zachowania prostej i minimalistycznej formy pomieszczenia.

Baterie umywalkowe jednouchwytowe z mieszaczem? Czy baterie z tzw. „kurkami”?

O zaletach baterii umywalkowych jednouchwytowych z mieszaczem wspominaliśmy już w innych działach. O ile styl pomieszczenia nie wymusza na nas zastosowania baterii dwuuchwytowej – często spotykanej w łazienkach w stylu retro, warto wybrać baterię jednouchwytową z mieszaczem. Baterie te charakteryzują się wygoda i oszczędnością wody którą byśmy stracili na ustawienie optymalnego poziomu temperatury i strumienia.

Baterie umywalkowe z bidettą.

Istnieją baterie z dodatkowym elementem w postaci słuchawki która pozwala na dbałość o higienę miejsc intymnych w małej łazience gdzie na bidet nie ma miejsca a tuż obok stoi miska WC.

Baterie z bidettą sa coraz chętniej wybierane, w szczególności w małych łazienkach, gdyż pozwalają na znaczne zaoszczędzenie miejsca. Często bowodem wyboru baterii z bidettą może być wyskoi koszt remontu łazienki w celu instalacji bidetu.

Baterie umywalkowe pod względem koloru.

Wybrana przez Ciebie bateria umywalkowa jaki styl reprezentuje?

Baterie umywalkowe występują w wielu kolorach, są baterie umywalkowe srebrne, z powłoką chromowaną – są to najczęściej wybierane kolory baterii – uniwersalne pasujące do każdej łazienki.

Istnieją również baterie umywalkowe wykonane w starym złocie i brązie. Dotyczy to najczęściej baterii umywalkowych retro.

Nowoczesne baterie umywalkowe występują głownie w kolorach satynowym i białym, jednak wybór na tym się nie kończy – w naszej ofercie znajdziesz również baterie czarne, niebieski, zielone czy nawet różowe, czy baterie z wzorami. Ogranicza Cię tylko pomysł i Twoja wyobraźnia.

Baterie umywalkowe pod względem stylu.

Nowoczesne baterie umywalkowe – charakteryzują się prostymi linami mogą to być delikatne linie, ale również modne są linie ostre szczególnie widoczne w bateriach „kwadratowych”. Wykonane głównie w chromie, satynie, bieli występują również wersje z jaskrawymi dominującymi kolorami jak i baterie opatrzone wzorami.

Klasyczne baterie umywalkowe – spotykane w większości łazienek. Proste kształty najczęściej w baterie w kolorze chrom.

Baterie umywalkowe retro – charakteryzują się z reguły skomplikowanymi kształtami, wieloma zdobieniami. Najczęściej są to baterie umywalkowe retro brąz, chrom, stare złoto.

Montaż baterii umywalkowych

Baterie umywalkowe są dostępne z mnogimi możliwościami montażu. Baterie umywalkowe mogą być stawiane na umywalce, mogą być jedno, dwu i trzy otworowe, podtynkowe, czy ścienne. Przyjrzyjmy się sposobom montażu dokładniej:

Baterie umywalkowe stawiane na umywalce i stawiane na blacie .

Baterie umywalkowe jednootworowe montowane na umywalce są dość popularnym produktem, każdemu doskonale znanym. Jednak nie trzeba się ograniczać do baterii jednootworowych. Istnieją baterie również dwu otworowe i trzy otworowe stawiane na umywalce. Ważne jest żeby wybierając taką baterię dobrać odpowiednią dla niej umywalkę. Jeśli posiadamy umywalkę wpuszczaną w blat, czy umywalkę nablatową, ciekawym rozwiązaniem może być montaż baterii na blacie. Z reguły potrzebne jest tylko wywiercenie odpowiednio usytułowanych otworów.

Baterie umywalkowe natynkowe

Również bardzo często spotykanym rozwiązaniem są baterie umywalkowe natynkowe montowane bezpośrednio na ścianie i wystające z niej w całości. Takie baterie umywalkowe sprawdzają się praktycznie przy wszystkich rodzajach umywalek, a dopasowanie do umywalki określa się przez długość wylewki baterii.

Baterie umywalkowe podtynkowe

Coraz częściej spotykana forma montażu w szczególności w salonach kąpielowych i nowoczesnych łazienkach. Bateria taka składa się z kilku elementów w zależności od modelu. W każdej baterii umywalkowej podtynkowej istnieje element podtynkowy który jest montowany w ścianie, następnie montowane są elementy natynkowe. Może być to jeden element zawierający regulację strumienia i temperatury wody jak i wylewkę. Mogą też to być dwa elementy natynkowe – jeden zawiera wylewkę drugi uchwy mieszacza, lub nawet trzy elementy zawierające osobno kran wody zimnej, osobno kran wody cieplej, i osobno wylewkę.

Zobacz czy wybrana przez Ciebie bateria umywalkowa jest dostępną w danej konfiguracji.

Baterie umywalkowe wolnostojące – baterie stawiane na posadzce.

Istnieję również baterie montowane bezpośrednio do posadzki bardzo często są stosowane obok umywalek wolnostojących. Montaż takiego zestawu wymaga niestety dużych ingerencji w posadzkę i płytki, zajmuje stosunkowo dużo miejsca co za tym idzie jest stosowany głównie w luksusowych salonach kąpielowych, przy kapitalnym remoncie łazienki. Baterie umywalkowe wolnostojące charakteryzują się wysoka cena.

Informacje o bateriach umywalkowych przedstawione w tym tekście maja charakter informacyjny. Wlaściciel sklepu Sanit-Express informuje żę wszelkie czynności jaki dobór produktów inny być wykonywane wg instrukcji producentów.

Roca Victoria-N Uchwyt lekarski do jednouchwytowych baterii umywalkowych

109
Nr. prod.:
A525003000
Cena sug.:
135
Dostępny: na magazynie

Uwaga! Ostatnie 5 sztuk!

Tres Ese-23 Zawór office 1/2

112
Nr. prod.:
1.23.525.F
Cena sug.:
177
Dostępny: delivery-time-32.0

Roca Victoria-N Bateria jednouchwytowa umywalkowa sztorcowa

199
Nr. prod.:
A5A3125C00
Cena sug.:
240
Dostępny: na magazynie

Uwaga! Ostatnie 5 sztuk!

Tres Flat-Tres Bateria umywalkowa

215
Nr. prod.:
204.103.01
Cena sug.:
342
Dostępny: na magazynie

Uwaga! Ostatnie 5 sztuk!

Omnires Columbia Bateria umywalkowa

219
Nr. prod.:
CO1110
Cena sug.:
258
Dostępny: delivery-time-8.0

Hansgrohe Logis Jednouchwytowa bateria umywalkowa 70

219
Nr. prod.:
71073000
Cena sug.:
339
Dostępny: delivery-time-8.0

Hansgrohe Logis Jednouchwytowa bateria umywalkowa 70

239
Nr. prod.:
71070000
Cena sug.:
365
Dostępny: na magazynie

Hansgrohe Logis Jednouchwytowa bateria umywalkowa 70

239
Nr. prod.:
71077000
Cena sug.:
365
Dostępny: na magazynie

Hansgrohe Logis Jednouchwytowa bateria umywalkowa 70

239
Nr. prod.:
71078000
Cena sug.:
365
Dostępny: delivery-time-8.0

Tres Flat-Tres Bateria umywalkowa z korkiem automatycznym

256
Nr. prod.:
204.103.01.D
Cena sug.:
410
Dostępny: delivery-time-32.0

Grohe Blue Pure Bateria umywalkowa

259
Nr. prod.:
23335000
Cena sug.:
410
Dostępny: na magazynie

Uwaga! Ostatnie 5 sztuk!

Kludi Logo Neo Bateria umywalkowa jednouchwytowa

261
Nr. prod.:
372830575
Cena sug.:
390
Dostępny: na magazynie

Uwaga! Ostatnie 5 sztuk!

Grohe Eurosmart Cosmopolitan Bateria umywalkowa

279
Nr. prod.:
32825000
Cena sug.:
538
Dostępny: na magazynie

Omnires Y Bateria umywalkowa

279
Nr. prod.:
Y1210
Cena sug.:
332
Dostępny: delivery-time-8.0

Hansgrohe Logis Jednouchwytowa bateria umywalkowa 100

289
Nr. prod.:
71103000
Cena sug.:
443
Dostępny: delivery-time-8.0

Hansgrohe Logis Jednouchwytowa bateria umywalkowa 70

289
Nr. prod.:
71101000
Cena sug.:
443
Dostępny: na magazynie

Roca Victoria-N Bateria jednouchwytowa umywalkowa sztorcowa

289
Nr. prod.:
A5A3025C00
Cena sug.:
351
Dostępny: na magazynie

Uwaga! Ostatnie 5 sztuk!

Grohe Eurosmart Bateria umywalkowa

289
Nr. prod.:
32467001
Cena sug.:
455
Dostępny: delivery-time-32.0

Omnires Murray Bateria umywalkowa

289
Nr. prod.:
MU6110
Cena sug.:
348
Dostępny: delivery-time-8.0

Roca L20 Jednouchwytowa bateria umywalkowa sztorcowa bez korka automatycznego

289
Nr. prod.:
A5A3109C00
Cena sug.:
344
Dostępny: delivery-time-8.0

Hansgrohe Focus Jednouchwytowa bateria umywalkowa bez zestawu odpływowego

289
Nr. prod.:
31733000
Cena sug.:
447
Dostępny: na magazynie

Uwaga! Ostatnia sztuka!

Kludi Logo Neo Jednouchwytowa bateria umywalkowa

294
Nr. prod.:
372810575
Cena sug.:
446
Dostępny: na magazynie

Nobili New Road Bateria umywalkowa

298
Nr. prod.:
RD118/1 NC
Cena sug.:
368
Dostępny: delivery-time-8.0

Kludi TERCIO Jednouchwytowa bateria umywalkowa DN 10

298
Nr. prod.:
384810575
Cena sug.:
640
Dostępny: na magazynie

Uwaga! Ostatnie 5 sztuk!

Kludi Logo Neo Jednouchwytowa bateria umywalkowa

305
Nr. prod.:
372820575
Cena sug.:
468
Dostępny: na magazynie

Uwaga! Ostatnia sztuka!

Hansgrohe Focus Jednouchwytowa bateria umywalkowa 70, DN15

309
Nr. prod.:
31730000
Cena sug.:
458
Dostępny: na magazynie

Tres Lex-Tres Bateria umywalkowa

318
Nr. prod.:
1.81.103
Cena sug.:
515
Dostępny: delivery-time-32.0

Tres Alplus Bateria umywalkowa

318
Nr. prod.:
203.103.03
Cena sug.:
515
Dostępny: delivery-time-32.0

Tres Class-Tres Bateria umywalkowa

318
Nr. prod.:
205.103.01
Cena sug.:
516
Dostępny: na magazynie

Uwaga! Ostatnie 5 sztuk!

Tres BM-Tres Bateria umywalkowa z korkiem automatycznym

318
Nr. prod.:
1.39.103.DA
Cena sug.:
520
Dostępny: delivery-time-32.0

Grohe Eurosmart Bateria umywalkowa jednouchwytowa

319
Nr. prod.:
32925001
Cena sug.:
476
Dostępny: na magazynie

Uwaga! Ostatnie 5 sztuk!

Hansgrohe Logis Jednouchwytowa bateria umywalkowa

319
Nr. prod.:
71100000
Cena sug.:
469
Dostępny: na magazynie

Hansgrohe Logis Jednouchwytowa bateria umywalkowa 100, z zaworem opływowym Push-Open

319
Nr. prod.:
71107000
Cena sug.:
469
Dostępny: na magazynie

Hansgrohe Logis Jednouchwytowa bateria umywalkowa 150

319
Nr. prod.:
71222000
Cena sug.:
469
Dostępny: delivery-time-8.0

Kludi TERCIO Bateria umywalkowa

327
Nr. prod.:
381810575
Cena sug.:
494
Dostępny: delivery-time-8.0

Grohe Eurosmart Bateria umywalkowa średnia

329
Nr. prod.:
23324001
Cena sug.:
504
Dostępny: delivery-time-32.0

Hansgrohe Focus Bateria umywalkowa z korkiem Push-Open

329
Nr. prod.:
31604000
Cena sug.:
490
Dostępny: delivery-time-8.0

Kludi Zenta Bateria umywalkowa

339
Nr. prod.:
382500575
Cena sug.:
756
Dostępny: na magazynie

Roca L20 Jednouchwytowa bateria umywalkowa sztorcowa z korkiem automatycznym

339
Nr. prod.:
A5A3009C00
Cena sug.:
412
Dostępny: delivery-time-8.0

M&Z Zero Bateria umywalkowa bez korka, chrom

339
Nr. prod.:
ZRO00201
Cena sug.:
390
Dostępny: na magazynie

Omnires Modern Bateria umywalkowa podtynkowa

349
Nr. prod.:
B06-B
Cena sug.:
418
Dostępny: delivery-time-8.0

Hansgrohe Focus Care Jednouchwytowa bateria umywalkowa 70 z długim uchwytem, DN15

359
Nr. prod.:
31910000
Cena sug.:
536
Dostępny: delivery-time-8.0

Grohe Eurostyle Bateria umywalkowa jednouchwytowa

360
Nr. prod.:
33552001
Cena sug.:
652
Dostępny: na magazynie

Uwaga! Ostatnie 5 sztuk!

Grohe Eurostyle Cosmopolitan Bateria umywalkowa

369
Nr. prod.:
33552002
Cena sug.:
668
Dostępny: na magazynie

Omnires Art Deco Bateria umywalkowa sztorcowa

369
Nr. prod.:
AD5110
Cena sug.:
446
Dostępny: delivery-time-8.0

Grohe Eurosmart Bateria umywalkowa średnia

369
Nr. prod.:
23322001
Cena sug.:
558
Dostępny: delivery-time-32.0

Tres Lex-Tres Bateria umywalkowa

370
Nr. prod.:
1.86.103
Cena sug.:
600
Dostępny: delivery-time-32.0

Kludi BOZZ Bateria umywalkowa

370
Nr. prod.:
382910576
Cena sug.:
830
Dostępny: na magazynie
Strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |

Piszą o nas

Właścicielem marki Sanit-Express™ jest Grupa STTM Sp z o.o. z siedzibą ul. Zakopiańska 58, 30-418 Kraków, Polska . Wpisana do rejestru przedsiębiorcow Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakówa Śródmieś›cia, Wydział XI Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000357346, NIP: 683-20-52-364, REGON: 121256770 Kapitał zakładowy: 504 000zł.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki oraz akceptację Polityki prywatności oraz Regulaminu serwisu Sanit-Express™

* Klient będący jednocześnie konsumentem w rozumieniu art. 22 [1]c, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie 14 dni.

2017 © Sanit-Express™